Coffeegroup a káva COFFEEIN

Začínali sme pred pár rokmi s predajom kávy  a s cieľom priniesť na Slovensko kvalitnú značkovú kávu. Na samom začiatku nášho podnikania s kávou sme zastupovali rôzne veľké kávové firmy a predávali ich produkty. Asi po roku podnikania sme zistili, že o kávach, ktoré predávame vlastne nevieme nič. Aký je pomer arabicy/robusty, kedy bola káva pražená, kto ju pražil, akým spôsobom bola pražená a mnoho iného.

Práve preto sme sa rozhodli, že si nájdeme svojho vlastného pražiara, ktorý bude pražiť kávu priamo nám na zákazku. Hľadanie trvalo asi pol roka, ale našli sme Slovenského pražiara s takmer 20 ročnými skúsenosťami. Ihneď sme z nášho portfólia vyradili väčšinu značkových káv a začali predávať našu vlastnú, na Slovensku praženú kávu pod značkou COFFEEIN.


Aké sú hlavné piliere našej firmy?


Ekologický prístup

Všetky obaly na kávy, sáčky na kávy, faktúry, kartóny, brožúry a kompletne všetky naše tlačoviny tlačíme na 100% recyklovaný ekologický papier. Taktiež webhosting našej webstránky beží na ekologickom hostingu. Naša Zem nám dala dar vo forme kávy a aspoň takto sa jej chceme odvďačiť.

Vždy čerstvo upražená káva

Kávu pražíme 4x mesačne v primeranom množstve. Neplníme sklady v ktorých káva stojí až kým nestratí arómu a nezatuchne. Naopak, vieme, že čerstvo upražená káva chutí najlepšie. S vyše 20-ročnými skúsenosťami a častým pražením v malých množstvách zabezpečujeme, že káva COFFEEIN má vždy perfektnú arómu a kvalitu.

Najlepšia odrodová káva z celého sveta

Pri nákupe odrodových káv dbáme na výber toho najlepšieho čo sa v aktuálnom roku podarilo farmárom dopestovať. Objednávame len tie najlepšie zrná, a výlučne v celosti. Samotné mletie nechávame vždy na vás. Aróma v káve vydrží maximálne 15 minút po zomletí, preto nakupujeme, pražíme a ponúkame iba kávu vo forme celých zŕn.

Poctivé a dôkladné balenie

Kávu COFFEEIN po upražení dôkladne a pozorne kontrolujeme a balíme. Tým zamedzíme tomu, aby sa v balíčkoch ocitli polámané, či nevhodne upražené zrnká, ktoré by mohli degradovať výslednú kvalitu pripravenej kávy.

Sme slovenská firma

Našimi zákazníkmi ste iba vy, Slováci. Naše kávy sú pražené len pre Slovenský trh a pre chuťové bunky Slovenského zákazníka. Kávu pre vás pražíme vždy v rovnakej kvalite. Na rozdiel od iných producentov udávame všetky dôležité informácie, pretože my nemáme čo tajiť. Viete nielen ich presný pôvod, ale aj dátum praženia a pomer miešania pri kávach, ktoré sú zmesou zŕn arabica a robusta.

Káva Coffeein Elite – espresso zmes pre kaviarne

Coffeein Elite je naša vlastná espresso zmes, ktorej recept sme zakúpili od talianskeho pražiara s dlhoročnými skúsenosťami. Už jeho otec pražil kávu, ktorá bola namiešaná na základe tohoto receptu. Je to zmes vytvorená malým „domácim" pražiarom s veľkými skúsenosťami a milovaná celou dedinou, kde túto zmes predávali a pripravovali v ich kaviarni.

Arabicu v tejto zmesi zastupujú starostlivo vyberané kávové zrná z Brazílsie a Costa Ricy. 20% zmesi tvorí Indická robusta Cherry, ktorá vytvára nádhernú cremu a pridáva do chuti kávy zemitosť a telo. Coffeein Elite je káva v pomere 80/20 v prospech arabicy.

 

 

 

Program pre kaviarne - coffeegroup.sk

Pri putovaní za našim cieľom priniesť ľuďom kvalitnú kávu, sme vytvorili partnerský program špeciálne zameraný na kaviarne a reštaurácie. Práve v kaviarňach a reštauráciách, ľudia očakávajú kvalitnú kávu akú si doma spraviť nevedia. 

Bohužiaľ na Slovensku starosť väčšiny kaviarní a reštaurácií o kávu končí pri nákupe kávovaru a stlační pár gombíkov ak si niekto nebodaj objedná "presíčko". Odhliadnuc od toho, že skutočné espresso má od toho čo zákazník dostane často veľmi ďaleko, je to v prípade kvalitnejšej kávy v podstate jej urážka.

Káva pre kaviarne

Práve preto podávame všetkým kaviarňam, ktoré majú záujem ponúknuť zákazníkom vždy 100%tnú kvalitu, pomocnú ruku. Okrem možného prenájmu kávovaru a pravidelných dodávok kvalitnej kávy, ponúkame aj zaškolenie certifikovaným baristom, doplnkové vybavenie kaviarne a marketingovú podporu.

Máte záujem, alebo ďalšie otázky?

Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle 0907 444 971, email adrese info@coffeein.sk, alebo prostredníctvom nasledovného kontaktného formulára: